Angyalbetlehem Szentmártonkátán

a Katolikus Templomban 

2010. december 18-án fél 11-kor.

 

Örömhírt hoznak Erdélyből

 

Szentegyháza a legmagasabb és az egyik leggazdagabb magyar város Erdélyben. A Hargita 1801 m magas csúcsát is birtokló, 7000, egy tömbben élő székely gazdagságát persze nem a házak cifrasága, a családok tömött pénztárcája jelzi.

Az itt élők tehetősségét a tehetségük adja. Az a vidámság és életerő, amellyel minden gondjuk, bajuk ellenére is alkotó-baráti közösségekbe szervezik magukat, remek csoportokat, fesztiválokat, ünnepeket hívnak életre. (Ilyenkor száz számra adnak szállást, ételt, italt a meghívott és a „csak úgy arra járó” anyaországi vendégeiknek is.)

A 160 tagú Gyermek filharmónia kórusa és zenekara, a huszárbandériumuk, színjátszó-csoportjuk mellett a Gábor Áron Művelődési Központ igazgatója, György László által három éve létrehozott Angyalbetlehemes tagjai is különleges élményben részesítik karácsony táján a publikumukat.

Betlehemesüket az évenként megrendezett Nemzetközi Betlehemes Találkozóra rendszeresen elhozzák Debrecenbe is. Ilyenkor aztán azon anyaországiak sokasága, akik a szentegyháziak vendégszeretetét élvezték már, sorban állnak. „Gyertek el hozzánk is!” És György Lászlóék elindulnak Szarvastól - Balatonboglárig, a Felvidéktől - Ceglédig…

Tavalyelőtt a tápióbicskeiek önzetlen vendéglátásával a Tápió-vidékre és Jászberénybe is megszervezték az előadásaikat.

A tavalyi esztendőben a mi vidékünkön Sülysáp mellett Tápiószecsőre, Mendére, Gyömrőre, Tápiószelére mentek el.

Az idén Farmos, Nagykáta, Kóka, Tóalmás, Dány és Szentmártonkáta /december 18-án, szombaton délelőtt fél 11 órakor a Katolikus Templomban.

A szentegyházi csoportok tagjai – így a két gyermekből és 15 felnőttből álló betlehemesük is – sokat áldoznak azért, hogy eljöhessenek Magyarországra. Ők és a hozzájuk hasonló lelkes honfitársaink azok, akik miatt soha nem fog elszakadni az, ami összetartozik.

 

Ajánlom az Angyalbetlehemes előadást a hívőknek, akik a hittel fogadják a Megváltó megszületésének a hírét, az archaikus néprajzi értékekre kíváncsiaknak, a csilingelően tiszta gyermekhangban, az erőteljes férfikórusban gyönyörködni vágyóknak, a határon túli magyar honfitársaiknak jelenlétükkel, tapsukkal erőt adni kívánóknak!

Köszönjük Tóth András atyának a lehetőséget és a támogatást!

 

2010. december 11.                         

                                                                        Lesti Bertalan

Szerző: lestiberci  2010.12.11. 15:49 Szólj hozzá!

Címkék: ünnepek szentmártonkáta

A bejegyzés trackback címe:

https://lestiberci.blog.hu/api/trackback/id/tr462509093

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása